Altanki ogrodowe, trawniki oraz domki na narzędzia

W ogrodzie trawniki wyglądają bardzo ładnie, są przystrzyżone oraz dobrze pielęgnowane. Trawniki to taka podstawa dobrze uchowanego ogródka. Niektóre są podzielone na wiele części inne zrobione na bardzo wielkim obszarze i wyglądają jak wielka łąka. Trawniki są naszą własną inwencją i możemy je przyozdabiać różnymi figurkami czy też kwiatami a nawet można drzewa posadzić.

Ale w ogrodach nie tylko trawnik jest ważny, także altanki ogrodowe spełniają bardzo ważną rolę tym bardziej, jeżeli robimy ogród na pewny styl, wtedy trzeba zadbać by nasza altanka ogrodowa nam tego stylu nie zniszczyła. Na szczęście altanki mają bardzo wiele stylów i na rynku można bez problemu takie nabyć, chociaż gdy ogród jest pięknie zrobiony pod jakiś styl to ludzie sami robią takie altanki.

Także w ogrodach coraz bardziej pergole są popularne, które to mają nie tylko zadanie przyciemnić nam dany fragment ziemi, ale także można z niego piękny pas dla winogron zrobić. Pergole najczęściej stosowane są, jako element przyciemniający chodnik w ogrodzie i można go zastosować do byle, jakiego stylu gdyż, jeżeli elementy drewniane nie będą pasowały zbytnio do danego stylu to zawsze można rośliny zapuścić na takiej pergoli, które całkowicie zakryją elementy drewniane.