Hunter do podlewania trawy na boiskach piłkarskich

Trawa spełnia na boiskach piłkarskich niezwykle ważną rolę, choć laicy piłkarscy często nie zdają sobie z tego sprawy. Jeśli trawa będzie zbyt krótka, piłka będzie odskakiwała od nogi. Jeśli zbyt długa - piłka będzie toczyła się zbyt wolno i hamowała na środku boiska. Jeśli trawa będzie zbyt sucha - pod nogami będzie rozlegał się nieprzyjemny chrzęst. Jeśli natomiast będzie zbyt mokra - zawodnicy będą ślizgać się na boisku.

Widzimy już, jak bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja trawy na boiskach piłkarskich. Najczęściej jest to trawa rozwijana prosto z rolki niedługo przed meczem tak, aby cały czas była zielona i świeża. Pozostaje jednak na boisku przez kilka kolejnych miesięcy, więc trzeba o nią odpowiednio dbać. Dla jej regularnego nawilżenia władze boiska często decydują się na montaż urządzenia o nazwie hunter.

Czym jest hunter? To urządzenie, które doprowadza wodę do wszystkich miejsc na boisku. Jest stale podłączone do źródła zasilania, dzięki czemu mamy pewność, że dopływ życiodajnej wody nigdy nie zostanie odcięty. Wraz z wodą hunter dostarcza trawie wszystkie niezbędne witaminy, minerały i mikroelementy. Dzięki temu hunter sprawia, że murawa zawsze wygląda rewelacyjnie i jest przygotowana na przyjęcie piłkarzy.