Sprzęt ogrodniczy

Podlewanie i koszenie trawy przy pomocy dobrego sprzętu ogrodniczego

Obszary zielone przy domach, takie jak ogrody lub trawniki wymagają regularnej i cierpliwej pielęgnacji. Jedne z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych, to koszenie trawy oraz jej podlewanie. Dzięki tym czynnością trawniki przydomowe będą prezentować się bardzo atrakcyjnie.

Koszenie

Koszenie jest czynnością kluczową dla wyglądu trawnika. Dlatego w sezonie wiosennym i letnim należy wykonywać tą czynność przynajmniej raz w tygodniu, a w razie konieczności, częściej. Do koszenia trawników przydają się profesjonalne kosiarki. Dostępnych jest ich wiele rodzajów. W przypadku małych obszarów trawiastych, wystarczające będą kosiarki elektryczne, a w przypadku dużych trawników, można wybrać kosiarki spalinowe o dużej mocy.

Podlewanie automatyczne

Nie należy zapominać również o podlewaniu. W porze wiosennej i letniej trawa potrzebuje częstego podlewania (no chyba, że mamy do czynienia z deszczową wiosną i latem). W porze jesiennej wystarczą opady deszczu, a zimą podlewanie nie jest potrzebne.

Dobrym pomysłem na nawadnianie trawników jest wykorzystanie systemów nawadniających. Są to elektryczne systemy, które po rozstawieniu i wyregulowaniu, będą same się włączać i wyłączać, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu na samodzielnym podlewaniu.